Projektový den tříd 2.I a 2.MK – Národní technické muzeum v Praze (6.12.2023) - foto

Datum konání:
6.12.2023

Projektového dne v Národním technickém muzeu v Praze se zúčastnilo celkem 41 žáků 2. ročníků oborů Instalatér, Kominík a Mechanik plynových zařízení. Autobusem jsme odjeli od budovy školy až k muzeu, kde jsme během průjezdu Prahou měli možnost pozorovat budovy, jako je O2 aréna, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Prohlídka muzea byla skutečným zážitkem. Pomohla nám prohloubit a upevnit dosavadní znalosti a naučila nás získávat a zpracovávat nové informace. Interaktivní prohlídka dolu a následná diskuze s odborníkem z praxe nám ukázala, jak lze využít školní odborné znalosti v praxi a kde a kdy je můžeme uplatnit. Před odjezdem si většina z nás doplnila energii v příjemné jídelně v budově muzea.

Cestou zpět k autobusu jsme obdivovali rozměry vystaveného rotoru Kaplanovy turbíny, z Letné jsme si prohlédli panorama Prahy, sledovali lodní provoz na Vltavě a krátce jsme se zastavili i u Pražského metronomu. Akce byla úspěšně ukončena po návratu ke škole v 15:30.